TÜRKİYE KUŞ LİSTESİ ( TR )

Ülkemde gördüğüm ve henüz göremediğim kuşların herbiri burada..Tam olarak benim" kertik" listem:) Türkiye'de gördüğüm tür sayısı 404 ; Dünyalı Türkiye tür sayım 465 tür.

Kazakistan Kuş listem ( KZ )

2004 Almaata'dan 3400 m Tien shan eteklerine Himalaya urkekliğine çıkış ve 2013 Astana'da muhteşem Bozkırlarda Karatoygar ve Akkanatlı Toygar peşinde yaptığım kuş gözlem gezilerinde gördüğüm türler.

Kanada kuş listem ( CA )

Kanada British Columbia Vancouver,Vancouver adası, Banff ,Kayalık dağları gibi benzersiz güzellikteki doğa eşliğinde gözlediğim neşeli kuşlar!

Fas Kuş Listem ( MA )

Pasifik kıyılarından ;Orta ve Yüksek Atlas Dağlarına ,Çöllerde kahve ve muhteşem gün batımları eşliğinde Fas mutfağının lezzetleriyle birlikte gözlediğim Kuş türleri!

Finlandiya kuş listem ( FI )

Unutulmaz Taygaları ,Gölleri ve Ormanları ile Finlandiya da yaptığım Kuş Gözlem Gezisinde gözlediğim kuşların listesi.Ülkemden geçen kuşların yuva kurdukları yerlerde olmak heyecan verici!

Norveç Kuş Listem ( NO )

Norveç ;Varanger fiyordunda ,muhteşem tundralardaki gördüğüm heyecan verici türlerin listesi!

Brezilya Kuş Listem ( BR )

Güney Amerika Pasifik Yağmur ormanları habitatı ve kuşlarıyla benzersiz bir tanışma!

Arjantin Kuş listem ( AR )

Kuzey Arjantin ve Iguassu da gördüğüm muhteşem güzellikte doğa içindeki kuş türleri.Tam da böyle Doğada olmak istiyorum!

Çin Kuş Listem ( CN ) ( Pekin - Beidaihe - Happy Island )

İnanılmaz bir Göç olayına şahit olduk! Ötücü gruplarının büyük göçü!Bol Çinte ,Kamışçın,Ardıç ,Kıyı kuşları ,Asya türlerinden onlarcası üreyenlerle birlikte gözlerime inanamadığım bir gezi.

Rusya Ural Dağl. listem ( RU - PER )

Ural Dağlarında insan eli değmemiş doğada kamp ! Westpal sınırlarında kuş türleri !

Birleşik Arap Emirlikleri Kuş Listem ( AE )

Çöl türleri ! Arap Martıları ! Arap Sumruları ! Kara tepeli Serçe Toygarı ! Küçük Ak Mukallit !

Peru Kuş Listem ( PE )

And Dağlarından Amazon 'a benzersiz çeşitlilik ! Madre de Dios ve Manu Nehrinde kuşlar ! Yağmur Ormanlarının kuşları ! Kuş listelerinin tavan yaptığı bir Coğrafya !

Etopya Kuş Listem ( ET )

4 günlük bir iş gezisinde ; arazi keşif ve ofis penceresinden gördüklerim.

Queensland and New South Wales - Avustralya Kuş Listem ( AU )

Rahat , keyifli ,bol yemeli içmeli , yemyeşil bir doğada , meşhur kuşlarla ; Bowerbirds , Riflebirds , Lyrebirds , Cockatoolar ,Honeybirds ve diğerleri ! Great Reef Barrier de binlerce Brown Noddie

Güney Afrika Kuş Listem ( ZA )

Güneyden Kuzeye ,Doğudan Batıya ve yine Güneye 5000 km. yol katederek Güney Afrika'nın benzersiz habitatlarını geride bıraktık . 530 a yakın tür ; 60 memeli bu muhteşem yolculukta bizimle oldu !

Lesotho Kuş Listem ( LS - J )

Maceralı bir sınır girişi ! Vizesiz nasıl girdim :) Muhteşem bir doğa ve yine az ama seçme kuşlar ! Ömürleri buralarda geçen kuşlar ..

Portekiz - Madeira Kuş Listem ( PT )

Ne keyifli bir geziydi! Hem yüzdüm hem yeni türler gördüm ! İngiliz'lerin en iyileri bu gezide bizimleydi yani grup da harikaydı ! Ne var ki bu turdan ülkeme 2 cm. kısalmış döndüm...Nasıl mı?

Şili Kuş Listem ( CL )

Şili benim son Bitki Krallığım . Patagonya nın kuşlarından Lauca'nın kuşlarına inanılmaz tipik kuşlar kayallerimi bir bir gerçek yaptı . Diademed Sanpiper , Magellanic Sandpiper Plover ve iki tür Peng

Fransa - Korsika Kuş Listem ( FR - C )

Yabancısı olmadığım bir habitatta yllardır hasret çektiğim türler ! Kızıl Çaylak ! Düşünebiliyormusunuz gezi boyunca bizimleydi! Yok böylesi! Korsika İskete ve Sıvacısı , Scopoli'nin Yelkovanı ve ..

Malezya - Peninsula Kuş Listem ( MY )

Malezya , Paleotropikal Bitki Krallığında bulunan bir alt Krallık. Yanılmamışım burada bana katılan çok fazla yeni Kuş Ailesi oldu.

Papua Yeni Gine Kuş listem ( PG )

Benzeri olmayan doğa ! Akıl tutulması yaşadığım bir ülke! 300 den fazla tür , 7 si endemik 9 aile !

İspanya Kuş Listem ( ES )

İspanya'da kışın kuş gözlemi! Kışlayan kuşlar ! İber Vaşağı ! İber endemikleri!